КОНКУРС

УМОВИ КОНКУРСУ 

(информация о лагере и условия конкурса на русском языке)

Обов’язково вкажи своє прізвище і ім'я, точну дату народження, домашню адресу, електронну пошту та номери телефонів - твій (якщо є) і одного з батьків.

Будь ласка, надсилай свою роботу з поміткою «КОНКУРС» до 5 червня 2014 на електронну адресу: tabirst2014@gmail.com

або поштою: КНГУ вул. Волоська 8/5 м. Київ 04070, Україна.

Роботи не рецензуються та не повертаються.

ПРОПОНУЄМО ТОБІ ВИКОНАТИ ОДНЕ З ДВОХ ПРОПОНОВАНИХ ЗАВДАНЬ:

ВАРІАНТ 1. «Ілюстрація до відеосвідчення очевидця подій минулого».

1. Подивись короткі фрагменти відеосвідчень на сайті. Вибери «Тема 10. Права дитини».

2. Вибери фрагмент, який тебе найбільше вразив.

3. Зроби ілюстрацію до фрагмента. Це може бути у формі «комікса» - мальованої розповіді з картинками та короткими репліками. Ти можеш зробити ілюстрацію на папері будь-якою технікою або на комп’ютері у програмах для малювання.  Також це може бути колаж.

4. Надішли нам свою роботу до 5 червня і дочекайся  підтвердження отримання.

Цей конкурс ми проводимо у партнерстві з Інститутом візуальної історії та освіти фонду Шоа. Цей фонд заснував Стівен Спілберг, щоб записати на відеоплівку історії тих, які пережили страшні часи, та тих, хто надавав їм допомогу. Більше про фонд читай тут.

ВАРІАНТ 2. Будь-ласка, вибери один пам’ятник (див. нижче), і напиши ессе, відповідаючи на такі запитання:

1. Чому людям було важливо поставити цей пам’ятник?

2. Що означає мир і примирення для тебе? Яким чином Ти миришся з іншими людьми?

3. Як може виглядати пам’ятник миру в місці, де Ти живеш?

Твоє ессе може бути від 0,5 до 1,5 сторінок А4.

ВАРІАНТ 3.  Подивись мультфільм і намалюй сцену, яка тобі здалася найважливішою. Обгрунтуй, чому.

Для тих, кому легше малювати, ніж писати, пропонуємо створити Твій образ миру

- зробити коллаж (бажано використовувати фото конкурсу);

- намалювати малюнок;

- виліпити з гліни чи пластиліну.

Для тих, кому легше грати на музичних інструментах (та співати), пропонуємо:

1. Зіграти музичний твір на тему миру (це може бути сучасна пісня, класичний твір або твій власний твір) на будь-якому музичному інструменті (піаніно, гітара, скрипка, барабан, акордеон, арфа, дудук, дримба, флейта тощо).

2. Записати свою гру на відео (на телефон або камеру).

3. Завантажити відео на ex.ua та надіслати нам лінк.

 

1. UNITED BUDDY BEARS. Це міжнародна вулична виставка закликає всіх людей до миру та гармонії. Кожного зі 140 ведмедів (2 м. зросту) від імені своєї країни (визнаної ООН) розмалювали художники. Ведмеді стоять з піднятими лапами у мирному колі, символізуючи взаєморозуміння, радість розмаїття і толерантність. Виставка вже побувала на 5 континентах. Виставка допомагає зібрати гроші для дітей, які знаходься в біді.  
   2. Скульптура «Примирення». Часовня Примирення в Берліні (Жозефіна де Васконелло). Ідея цієї скульптури виникла у автора після 2 світової війни. Вони прочитала в газеті про жінку, яка пішки обійшла всю Європу, щоб знайти свого чоловіка.
«Це так мене вразило, що я створила цю скульптуру. Потім я подумала, що це не лише возз’єднання двох родин, але і примирення націй, які воювали.»
Подібні скульптури авторка встановила в місцях конфліктів: Белфасті, Хіросімі, Англії.
   3. Меморіал Менонітам – символ примирення. Запоріжжя, Україна. В кінці 18 ст. на території острова Хортиця поселилися колоністи з Німеччини – меноніти. Вони вели строгий спосіб життя, займалися землеробством і тваринництвом, в цьому досягли значних успіхів. Але в радянські часи третина всіх радянських менонітів була репресована, їх могили невідомі. Цей пам’ятник присвячений примиренню, а не насильству. 
   4, Двері примирення, Собор Святого Патріка, Ірландія, 1492 р. Дві родини ворогували. Опинившись по різні сторони двері в соборі Св. Патріка, вони продовжували сваритися. Раптово один запропонував припинити ворогування. Своїм мечем він прорубав дірку в дверях і просунув свою руку.
У противника було дві можливості – відрубати руку чи потиснути її. Він опустив свій меч і потиснув руку колишньому ворогу.
З цього дня прості дерев’яні двері стали відомі як Двері примирення.
  

5. Руки, що поєднують розбіжності   Деррі, Північна Ірландія 1992 (Моріс Харрон). Це бронзові статуї, що стоять на окремих колонах, символізують примирення між католиками та протестантами після багаторічної кривавої війни.

 
   6. Камінь Примирення, Санкт-Петербург, Росія. Пам'ятник всім жертвам радянсько-фінської війни 1939-1940 рр..
    7. Досягнення миру, Хафрсфьорд, Норвегія, 1983 (Фріц Ред). Три 10-метрових бронзових меча нагадують про битву при Хафрсфьорде, яка об'єднала Норвегію в єдине королівство.
Мечі заковані у величезній скелі, що є символічною гарантією миру.
   8. Стіна світу, Париж, Франція, 2000.  Відзначаючи друге тисячоліття (2000 рік) французький уряд замовив пам'ятник, який закликав би до миру й культурної толерантності. На цій стіні написано слово «мир» 49-ма мовами світу за допомогою 18-и алфавітів.
   9. Пам'ятник закоханим ліхтарям, Київ, Україна, 2009 (Володимир Білоконь). За словами автора пам'ятника, його творіння уособлює "світлу, незгасну любов". До пам'ятника закоханим ліхтарям може підсісти будь-хто.

  

10. Дитячий пам'ятник миру, Меморіальний парк миру в Хіросімі, Японія. Кольорові орігамі лелеки символізують прагнення до миру, їх відправляють діти з усього світу. Ця традиція пов'язана з подіями 1955 року. Сасакі Садако, 12-річна дівчинка, яка жила в Хіросімі, захворіла на лейкемію від радіації, викликаної вибухом атомної бомби. Люди з Нагойя передали їй у подарунок 1,000 паперових лелек з побажаннями одужання, дівчинка надихнулася цією ідеєю і стала сама робити таких лелек з паперу.


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижня

LF
Виставка «Моє місце»
LF
Тижні Дії #FootballPeople-2017


ipv6 ready