Прес-реліз Міжнародного міжнаціонального дитячого табору «Джерела толерантності» (молодша зміна, Україна, 2016 рік)

Прес-реліз

Міжнародного міжнаціонального дитячого табору «Джерела толерантності»

(молодша зміна, Україна, 2016 рік).

 

Конгрес національних громад України (КНГУ) вже 15-й рік проводитиме успішний проект для дітей – Міжнародний міжнаціональний дитячий табір «Джерела толерантності»!

 

 Цього року Міжнародний міжнаціональний дитячий табір «Джерела толерантності» проходитиме з 20 по 31 липня 2016 року у мальовничому регіоні Україні – Українських Карпатах, у пансіонаті «Славський», у смт. Славсько, Сколівського району, Львівської області,  розташованому в долині річки Опір та її правої притоки Славки, серед покритих лісами та полонинами хребтів Бескидів та Горганів, на схилах гір Тростяна (1235 м над рівнем моря), Ільзи (1066 м),  Писаної або Довбушанки (1236 м),  Менчела (1014 м),  які оточують селище з усіх боків. На північ від селища височить гора Клива (1069 м).

 

20 липня 2016 року 108 дітей 8-12 років із 17 національних громад України за участі дітей -  внутрішньо переміщених осіб із зони АТО, візьмуть участь в урочистому відкритті табору.

 

Учасники табору – діти – представники національних громад України – араби, болгари, вірмени, греки, грузини, євреї, кримські татари, литовці, молдавани, поляки, німці, росіяни, румуни, сірійці, татари, українці, чеченці, зможуть зануритися у різнобарв’я культур національних спільнот України.

 

Табір 2016 року організовано Конгресом національних громад України (КНГУ) за фінансової підтримки ТОВ «Інфопульс - Україна», «Дитячого Фонду Германії», Міжнародного фонду «Відродження», Київського офісу Євразійського єврейського конгресу (ЄАЄК), Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України), меценатів – Володимира  Шпільфогеля, Анатолія Отченаша, Олега Вишнякова, Ігоря Керезя, благодійних внесків батьків.

Організаційну підтримку надали Львівська міська рада, м.Львів, Пансіонат «Славський», смт.Славське, Федерація грецьких товариств України, м. Маріуполь, Всеукраїнський центр болгарської культури, м. Одеса, «Шакотіс-Україна», м. Київ, «Українська пожежна страхова компанія», м. Київ, «Інфініті Принт», м. Київ, типографія «АЛТ-ЛТД», м. Чернівці, «Фармінвест», м. Чернівці, «А-трансфер», м. Львів, «Нова пошта», «Епіцентр» та багато інших.

 

Метою проекту є виховання міжнаціональної та міжконфесійної толерантності, протидія ксенофобії, формування активної громадянської позиції у дітей національних спільнот, поширення знань про національне розмаїття України та інших країн. У таборі працюють досвідчені фахівці та випускники шкіл вихователів – представники національних громад України, які пройшли спеціальну підготовку на семінарах і тренінгах КНГУ та освітнього центру «Простір толерантності».

 

Табір працює за унікальною методикою занурення у національну культуру, яка передбачає організацію спеціально розроблених освітньо-виховних заходів – занять з історії, традицій, звичаїв та культури, сімейних цінностей, гуртків, ігор, ранкових та вечірніх групових та загальних заходів, рухливих ігор та спортивної програми, дискотек, екскурсій, що спрямовані на формування толерантної поведінки, усвідомлення національної та конфесійної приналежності, поваги до різних національних культур і релігій, здатності розуміти один одного та співіснувати на полікультурній українській землі маленьких і дорослих громадян України.

Для успішної реалізації змісту проекту колектив ретельно розробляє кожний елемент програми та навчально-методичні комплекти для роботи у таборі. Так, цього року для всіх учасників табору підготовлено навчальні посібники «Мій перший розмовничок» та «Заспіваймо разом», які сприятимуть глибшому зануренню у національні мови та культури.  

           

Графік проведення національних днів у таборі: 20.07 – День толерантності, Урочистий вечір відкриття табору, 21.07 – Вірменський день, 22.07 – Болгарський день, 23.07 – Грецький день, 24.07 – Кримськотатарський день, 25.07 – Литовський день, 26.07 - Єврейський день та навчально-пізнавальна екскурсія до м. Львів , 27.07 – Німецький день, 28.07 – Румунський день, 29.07 – Український день, 20.07 – Фестиваль культур й Урочистий вечір закриття табору, 31.07 – Від’їзд.

 

Довідка. Проект дитячого міжнаціонального табору «Джерела толерантності» діє з 2002 року. Табір відбувається влітку та триває в залежності від фінансування від 12 до 21 дня.

Місце проведення постійно змінюється з метою апробації та впровадження розробленої методики роботи з дітьми - представниками різних національних громад в усіх куточках України та для розширення географії проекту й знайомства учасників табору з особливостями різних регіонів нашої країни. Для участі в таборі діти виконують конкурсну роботу та мають бути активними членами національної громади, носіями мови та культури.

З 2006 року впродовж літа Конгрес національних громад України проводить по дві зміни табору.

З 2011 року проект табору було започатковано у Молдові, який успішно діє й понині.

З 2012 року проект розпочав свою роботу у Грузії та став переможцем серед проектів, які опікуються вихованням толерантності у дітей та молоді.

Загалом з 2002 року у проекті взяли участь близько 4500 дітей з 25 національних громад України, Білорусі, Молдови, Вірменії, Грузії, Азербайджану.

З 2008 року у проекті беруть участь діти із сімей-біженців які потрапили в Україну з Анголи, Афганістану, Ірану, Конго, Киргизстану, Узбекистану, Таджикистану, та інших «гарячих» точок планети.

З 2014 року до проекту залучено дітей – внутрішньо-переміщених осіб із зони АТО.

Унікальною методикою організації та проведення дитячого міжнаціонального табору «Джерела толерантності» оволоділи понад 300 вихователів з України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Польщі.

 

Більше про заходи проекту «Джерела толерантності» можна дізнатися за посиланнями на сайтах організацій та на сторінці у соціальній мережі фейсбук в Інтернеті:  

сайт КНГУ

Освітній центр «Простір толерантності»

Сторінка facebook 

 

КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК:

Наталія Бакуліна, директор табору – 063-340-49-04, 067-936-93-21, natusya29@ukr.net

Мирослав Гринберг, методист табору – 067-929-63-87, mirogrin@gmail.com

 

У 2016 році табір відбудеться за адресою:

Пансіонат «Славський»,

Львівська область, Сколівський р-н, смт. Славсько,

вул. Устияновича, 35,

 www.slavsk.com.ua


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижня



ipv6 ready