Виставка «Моє місце» в Миколаєві

Прес-анонс

Контакт для преси:

Олена Більченко, координаторка виставки у смт Братське 096-924-63-61

Виставка «Моє місце»

«Як це немає куди їхати?» – каже хореограф Людмила Бобкова, яка вивезла 60 дітей з Луганська у Миколаїв.

25-26 квітня у Миколаєві розпочався освітній проект «Моє місце – інтеграційні заходи для дітей-переселенців у 4 південних областях України». Педагоги області та старшокласники-гіди беруть участь у навчальних семінарах, які проводять фахівці Київського освітнього центру «Простір толерантності». Проект підтримано Міністерством закордонних справ Німеччини.

Проектом передбачається проведення дводенного методичного семінару для вчителів з тематики громадянської освіти та профілактики професійного вигорання, дводенного семінару для старшокласників-гідів виставки, урочистого відкриття виставки за участю преси, робота виставки протягом трьох тижнів у смт. смт. Братське та м. Первомайськ, екскурсії будуть проводити одні підлітки для інших.

Моє місце – це місце мого народження, проживання чи становлення? Моє місце – зона комфорту, точка тяжіння чи образ життя? Моє місце – це про ідентичність, залучення в історичну подію, передавання історичної пам’яті чи про географію? Яке воно – моє місце в житті близьких мені людей, професійному колі, в громадських процесах?

Вісімнадцять особистих історій проекту «Моє місце» - це долі різних людей, які були вимушені покинути свої домівки в анексованому Криму і у зоні військових дій у Луганській та Донецькій областях і перебратися до Києва, Хмельницького, Луцька, Миколаєва, Сєвєродонецька. Це історії людей, які організували волонтерські та громадські ініціативи упродовж усіх чотирьох хвиль переселення в Києві, Хмельницькому і населених пунктах прифронтової зони. Це історія представника кримськотатарського народу, якому було заборонено на 5 років в’їзд на територію Криму та Російської Федерації.

Представлені на виставці історії - це долі людей, яких юридична практика і статистика визначають як ВПЛ. Однак, це історії реальних людей про дружбу та підтримку, історії про сім'ї і дітей, історії про розуміння своєї ролі, ролі держави і суспільства, історії про страхи і надії, історії про втрати і нові можливості, історії про людяність, - історії, в яких кожен з наших співрозмовників визначає «своє» місце.

Матеріали виставки сприяють формуванню громадянських компетентностей згідно Державного стандарту базової повної загальної середньої освіти та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Проект підтримано Департаментом загальної та середньої шкільної освіти Міністерства освіти та науки України.

У 2015-2016 рр. за матеріалами виставки відбулися тренінги для гідів та навчання педагогів інтерактивних методик та створення безпечного простору у школах у Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях і м.Києві. Історії виставки розміщені на сайті Центру інформації про права людини.

Виставка «Моє місце» створена Кірою Крейдерман, Ульяною Устіновою і Даною Верстак.

 


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижня

LF
«Простір толерантності» долучається до Тижнів Дій #FootballPeople-2019


ipv6 ready