Про класичний Форум-театр

Методика Форум-театру полягає у тому, що модератор, так званий Джокер, разом із групою не професійних акторів/ок за допомогою різних технік готує коротку виставу про порушення прав людини.

За методикою класичного Форум-театру є агресор, жертва і кілька «нейтральних»; агресора замінювати не можна, хоч це і вирішує ситуацію, але в реальному житті так не буває.

Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінації, приниження, конфлікту, узурпації влади чи фізичного насильства.

Сюжети для Форум-театру пропонують самі учасники/ці. Це ситуації із якими вони зустрічаються у житті.

Для показів вистав Форум-театру немає необхідності у додатковому устаткуванні, головне – сюжет, і те, як він розвивається в ситуацію порушення прав. Для одного показу, обговорення і замін зазвичай необхідно 30-40 хвилин.

Після першого перегляду, глядацька аудиторія бере участь в обговоренні побаченого, пропонує варіанти вирішення. Потім відбувається ще кілька переглядів, де глядачі/ки мають можливість в будь-який момент сказати «стоп» і замінити когось із граючих на сцені.

Наприклад, в таборі «Джерела толерантності»-2012 діти з Криму запропонували сюжет, що стався в їх школі. Він пов’язаний із дискримінацією зі сторони вчительки, яка постійно цькувала дівчинку-кримську татарку. Вона наголошувала на її етнічному походженні при кожному звертанні, чим провокувала негативне ставлення до дівчинки збоку її однолітків.

Найбільш активно при обговоренні себе поводять діти молодшого віку; їх дуже обурює несправедливість і упереджене ставлення.

Всі, хто виходить на сцену, замінюючи когось із граючих, своїм прикладом створюють нову модель поведінки.

Таким чином, це дає змогу знайти, зіграти, «прожити» складні життєві ситуації, отримуючи безцінний досвід активної громадянської позиції.

Цією та іншими методиками і заходами ми прагнемо розвивати культуру прав людини і подолати дискримінацію.


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижняipv6 ready