Форум театр в Чугуєві

На Форум театрі в Чугуєві 4-6 березня 2016 року шукали вирішення проблем бюрократизації державних установ, ігроманії дітей та безправності перед начальством.

На заклик взяти участь у форум театрі в Чугуєві відгукнулися правозахисники та учасниці громадських ініціатив Харківської, Сумської та Полтавської областей, вчителі з Ізюму, дві місцеві вчительки, приватний підприємець та зам.голови відділу культури, волонтер з Лозової, психологиня та держслужбовці з відділу освіти м. Харків.

На підготовчих вправах методики Театру пригноблених довге обговорення зачепила тема законсервованості формальної системи освіти, в якій звичайний вчитель невмотивований шукати підхід до учнів та учениць рівнем зарплати та завантаженістю програми.

Віталій 45 років, вчитель: «Навіть якщо зараз прийде молодий вчитель і почне щось змінювати, я не знаю, чи підтримаю його. Система всіх перемелює, йому просто інші скажуть: роби як всі й не висовуйся… а Мін.Освіти піклується лише про вищу освіту у великих містах й гадки не має про потреби закладів середньої освіти в провінції»

В результаті рефлексій до театральних ігор групою були актуалізовані наступні теми сценок:

Бюрократизація місцевих адміністрацій, де за основу сценки взято реальну історію із переломом ноги пенсіонерки на неремонтованій роками дорозі. Це стає приводом для правозахисника нарешті звернутися в місцеву мерію та спробувати пробитися на прийом до голови міста. Бабуся відмовляється від госпіталізації, а правозахисника «футболять» щодо помилок в оформленні звернення й віддаляють дату прийому. Під час форуму після показу місцева правозахисна спільнота відзначила важливість виклику швидкої та фіксації на фото «місця пригоди» й пошуку свідків, аби була доказова база для звертання до суду. Говорили також про успішність складання зусиль багатьох людей, замість боротьби поодинці.

Друга сценка стосувалася вже знайомої за Форум театром в Лисичанську теми ігрової залежності дитини та складності пошуку порозуміння між поколіннями. Обговорення глядацьких замін привело до висновків, що тут і зараз немає докорінного вирішення проблеми, а треба приділяти всебічну увагу дітям з раннього дитинства, допомагати розвиватися у різних напрямках.

Ольга 33 роки: «Компьютерная зависимость — это не проблема одного момента, нужно уделять внимание ребёнку постоянно. А так — уже сформировалась определённая реакция и привычная линия поведения»
Тетяна, 35 років: «Подростка стало жалко, всё от неё чего-то хотят. Ей нужно время для себя»

Третя вистава ілюструвала безправність робітниць перед начальником в офісі. Відчуття влади керівника розповсюджується на позаштатні взаємини із підлеглими: від чистки пальто й заміни колеса на власному авто до сексуальних домагань щодо новенької молодої співробітниці. Частина глядацької аудиторії навіть співчувала «милому и доброму начальнику, которому необходимо спрашивать с подчинённых и проверять дедлайны». Втім, ті, кому виявилася персонально знайома ця ситуація, наполягали на необхідності «не прогинатися» й жорстко відстоювати свої права на робочому місці.

Інна, 36 років: «Это же просто способ манипулирования, тиран остаётся тираном, даже если улыбается вам!»

На жаль, деякі учасники семінару попри свій багатий правозахисний досвід в області протидії свавіллю правоохоронних органів виявили гендерні стереотипи через сексистські жарти. Це підкреслює необхідність розуміння взаємозв’язків різних типів пригноблення в освіті з антидискримінації.

Сергій, 40 років: «Как я могу применять это в своей жизни? - с этим вопросом я уезжаю»

Хай форум театр стане репетицією тих змін, які ми хочемо привнести в суспільство. До зустрічі!

Тренери: Андрій Книжний, Сергій Койнов

Фотограф Олександр Волчанський

Захід реалізується Конгресом національних громад України та Київським освітнім центром «Простір толерантності» в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві, від енергії протесту до енергії творення» за фінансової підтримки посольства Королівства Великобританії


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижня

LF
Виставка «Моє місце»
LF
Тижні Дії #FootballPeople-2017


ipv6 ready