Форум театр в місті Рубіжне

«Самое важное у нас — общее» - так каже двадцятип'ятирічний Максим на Форум театрі в м. Рубіжне Луганської області

26-28 лютого 2016 Форум театр в м. Рубіжне ілюстрував бюрократію в установах соціального забезпечення та корупцію при закупівлі амуніції для військових.

Семінар з Форум театру в Рубіжному об'єднав у пошуках відповідей на актуальні соціальні проблеми учасниць волонтерського руху, переселенця з Красного Луча, дитячу психологиню, місцевого журналіста, жительки Сєвєродонецька та Лисичанська, що пережили досвід окупації та протестантську сім'ю: підприємця й домогосподарку. Підготовкою театру група займалась в переоблаштованому колишньому дитячому садочку — тепер готелі.

Кінцева вистава розкрила реальну історію жінки, яка намагається переоформити інвалідність сину, що нещодавно став повнолітнім, й те, із якими бюрократичними перепонами їй доводиться стикатися. Довжелезні черги; втомлені працівниці Центру соціального захисту населення, що відфутболюють з кабінету до кабінету; негнучка система, де необхідність виконувати службові інструкції йде врозріз із людським ставленням - штовхають жінку до зневіри у можливість вирішення її питання. Інтервенції в сценку із зали показали важливість наполегливості у відстоюванні своїх прав, а також необхідність глибоких змін в самій системі соціального захисту України. Як казала одна з учасниць - Наталка (~40 років): «Сами работники соц. служб скованы законами и инструкциями, и не могут проявить человеческие качества, чтобы помочь людям, не нарушив своих инструкций».

В іншій сценці військовий генерал спокушається на «відкаті» з сфальсифікованої на тендері закупівлі неякісних бронежилетів, в результаті чого гинуть солдати. Офіцеру посадової нищої ланки та волонтеру не вдається вплинути на ситуацію. Врешті, під дією алкоголю офіцер йде на розмову із генералом, стріляє в нього з табельної зброї... Про корупцію в армії нам розповіли волонтер_ки, що допомагають військовим на передовій. На жаль, в реальному житті покарання високих чинів за здійснений хабар добитися важко, судові процеси затягуються роками через грамотну сфальсифікацію документів та впливовість високопосадовців. Дискутуючи щодо можливих вирішень в подібній ситуації говорили про те, що боротись із корупцією треба починати з себе - не давати й не брати хабарі. А також про необхідність широкого інформаційного висвітлення таких випадків, й що необхідно-таки добиватися покарання хабарників.

Підводячи підсумки по вправах та семінару в цілому учасни_ці Форум театру говорили, що такий інтерактивний театр є несподіваним за ефектом, змушує долати власні бар*єри, що «спочатку складно говорити про що жалієш та свої мрії, а потім легше, коли бачиш, що є спільне із іншими, і це навіть звільнює від важкості».

Іван (27 років): «Меня поражает интересный эффект этой методики. В первый день мы были ещё не знакомы, такой разрозненной группой людей, которая сейчас уже стала родной»
Володимир (35 років): «Люди говорять те, що їм болить. Отби це більше висвітлити»

Джокери ГО КОЦ «Простір толерантності» Сергій Койнов та Андрій Книжний продовжують знайомити жительок та жителів Луганської, Донецької та інших областей України із методикою Форум театр. На черзі — м. Чугуєв.

Захід реалізується Конгресом національних громад України та Київським освітнім центром «Простір толерантності» в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві, від енергії протесту до енергії творення» за фінансової підтримки посольства Королівства Великобританії

 

 

 

 


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижняipv6 ready