Форум-театр для Рома

Форум-театр для Рома

8 грудня 2013 року в Києві відбувся показ інтерактивних вистав за участі ромської молоді, активістів та активісток неурядових організацій.

Глядацька аудиторія переглянула запропоновані вистави про (1) відмову прийняття ромських дітей в школу через етнічну приналежність та (2) питання змішаних шлюбів в ромських сім’ях. Глядачі запропонували варіанти вирішення ситуацій.

В процесі обговорення було згадано про авторитет батьків в ромських сім’ях, відповідальність молодих людей, коли вони прагнуть укласти шлюб, важливість підтримки близьких людей.

Показ вистав та підготовчий тренінг є етапом формування активістської мережі ромської молоді. Саша з Кишинева та Катя з Сорок спробували себе у ролі ко-модераторів (так званих джокерів). Учасники виразили бажання і мають тепер змогу випробувати елементи форум-театру у ромських громадах на місцях. Бажаємо їм успіху!

Саша, учасник тренінгу: «Дякую за надану можливість, мене дуже захопив Форум-театр! Я раніше бачив тільки зі сторони, як відбувається підготовка до вистав, а тепер знаю це зсередини. А коли буде наступний подібний захід?»

Довідково: Форум-театр (ФТ) це особлива форма театру, в якому непрофесійні актори та акторки грають ролі з реального життя. Участь в обговоренні беруть усі присутні глядачі. Засновником ФТ є Августо Боаль. ФТ вже більше 40 років є однією з найпопулярніших технік «Театру пригнічених»

 

Захід проводився Конгресом національних громад України та Київським Освітнім Центром «Простір толерантності» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»

 

 

 

 

 


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижня

LF
«Простір толерантності» долучається до Тижнів Дій #FootballPeople-2019


ipv6 ready