Підготовка гідів-фасилітаторів виставки «Моє місце» в м.Мелітополь

26-27 листопада 2017 року в Мелітопольському краєзнавчому музеї тренерcька команда ГО Київський Освітній Центр «Простір Толерантності» - Олена Почаєвець та Андрій Книжний - провели підготовчий семінар гідів-фасилітаторів пересувної освітньої виставки «Моє місце». Учасницями та учасниками тренінгу стали активні учні та учениці старших класів Мелітопольських шкіл. Два дні гіди знайомилась між собою, розбирались у складній термінології, яка пов’язана з різними типами переміщення чи міграцій (біженці, мігрантки, ВПО) та занурювались в історії персонажів стендів виставки «Моє місце». Роздуми про своє місце, обговорення хештегів (цитат героїв та героїнь виставки), визначення основних тем, розробка маршрутів та рекомендації по роботі зі стендами – все це разом із іншими вправами допомогло підліткам відчути впевненість у тому, що наступні два тижні вони зможуть проводити екскурсії виставкою та познайомлять ще більше своїх однолітків з історіями 18 людей.

Це історії людей, які були вимушені покинути свої домівки в анексованому Криму та в зоні військових дій у Луганській та Донецькій областях і перебратися до Києва, Хмельницького, Луцька, Миколаєва, Сєвєродонецька. Це історії людей, які організовували волонтерські та громадські ініціативи в ході чотирьох хвиль переселення в Києві, Хмельницькому та населених пунктах прифронтової зони. Це історія представника кримськотатарського народу, якому було заборонено на 5 років в’їзд на територію Криму та Російської Федерації. Це історія керівниці танцювального ансамблю, яка на момент початку бойових дій опинилась із 45 дітьми в Болгарії без можливості повернутись в своє рідне місто. Це історії тих, кого на пряму не торкнулися анексія Криму та війна, але хто проявляє солідарність з перших днів весни 2014 року допомагаючи тим, хто цього потребує.

Виставка експонуватиметься з 28 листопада до 8 грудня 2017 року в Мелітопольському краєзнавчому музеї. Щодо організації екскурсій звертайтеся, будь ласка, до координатора - Зарєма Ібрагімова 0974937404

Виставка та освітні заходи для вчителів і учнів реалізуються у рамках проекту «Моє місце – інтеграційні заходи для дітей-переселенців у 4 південних областях України», підтриманого Міністерством закордонних справ Німеччини. Матеріали виставки сприяють формуванню громадянських компетентностей згідно Державного стандарту базової повної загальної середньої освіти та Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Проект підтримано Департаментом загальної та середньої шкільної освіти Міністерства освіти та науки України.

Фотограф Дана Верстак

м м


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижняipv6 ready