Пошуки «Мого місця» у Міжнародний День толерантності

Пошуки «Мого місця» у Міжнародний День толерантності


16 листопада Київський освітній центр «Простір толерантності» побував в гостях у Національної бібліотеки України для дітей, де презентував виставку «Моє місце» для школярів 10-го класу середньої загальноосвітньої школи №163 ім. М. Кирпоноса.

Презентацію проводили волонтери Людмила Бондаренко та Андрій Бондаренко.

Кожна з вісімнадцяти Історій, розказана учасниками проекту – це Історія дуже особиста, але розказана вголос. Поєднані у виставці «МОЄ МІСЦЕ» – вони утворюють калейдоскоп інтимних, втім пізнаваних та спільних для тисяч українців думок і переживань. Людей, яких юридична практика і статистика визначають незрозумілим і знеособлюючим терміном ВПО.

Це також Історії людей, які організували волонтерські та громадські ініціативи протягом всіх чотирьох хвиль переселення в Києві, Хмельницькому і населених пунктах прифронтової зони. Це Історія представника кримськотатарського народу, якому на 5 років заборонено в’їзд на територію Криму та РФ – Рефата Чубарова.

Під час знайомства на питання: “Де ваше місце?” більшість дітей відповідали, що їх місце це там, де вони народились і виросли. Деякі зрозуміли питання більш глобально і відповідали, що їх місце це – Україна. Андрій та Людмила також поділились своїми думками.

Після знайомства гіди запросили дітей взяти зі столу по декілька хештегів із цитатами героїв виставки та відповісти на питання: «Чому сам цей хештег?», «Що відчував автор, коли промовляв ці слова, або, що взагалі з ним трапилося?»

Деякі школярі під час відповіді були розчулені, деякі навіть вгадали долю героїв, інші розповідали про свій досвід.

«Ці історії показують нам, що уся країна тримається на впертості волонтерів, що жага до світлого майбутнього перевищує власні амбіції, що люди готові налагоджувати зв’язки», - Мар’яна, 16 років, м. Київ

«Хіба має значення кому що вигідно, якщо гине ціле покоління, коли дитинство це лише мрія, якщо старість проходить під канонаду ГРАДів. Я згадую слова Джеми, яка казала, що останній рік у школі мав бути одним з найщасливіших, а виявився найважчим та сумним», -  Степан, 16 років, м. Київ

Закінчилася презентація тим, що діти пройшлись по залу і подивились безпосередньо історії героїв та фотографії з їх домашнього архіву.

Виставку можна подивитися у Національній бібліотеці для дітей до 25 листопада (вулиця Януша Корчака 60).

Виставка «Моє місце» створена Кірою Крейдерман, Ульяною Устіновою і Даною Верстак за підтримки Посольства Королівства Нідерландів, програми МАТРА


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижняipv6 ready