Виставка «Разом» продовжує мандрувати Україною

Виставка «Разом» продовжує мандрувати Україною!

7 та 8 листопада у Кременчуцькому інформаційно-просвітницькому центрі «Європейський клуб» відбувся тренінг для гідів виставки. 32 учні та учениці кременчуцьких шкіл вчились проводити екскурсію виставкою для своїх однолітків.

Майбутні гіди знайомились із особистими історіями молодих людей, що є героями виставки та із історією національних громад України, розробляли власні методи проведення екскурсії, оволодівали майстерністю спілкування з групою, вчились реагувати на складні ситуації, які можуть трапитись під час екскурсії.

Майбутні гіди намагались за окремими фотофрагментами визначити, на яких саме стендах можна знайти ці зображення. Виявилось, що багато хто з історичних осіб може потрапити на різні стенди. Так, Гоголь може бути і українцем, і росіянином. Ейнштейн може знайти своє місце на стендах «Євреї», «Німці» (а ще – «Швейцарці» та «Американці», якщо б такі стенди були на виставці ;-) ), але він біженець, і його фото саме на цьому стенді. Готичний католицький собор знаходиться в Києві, а не десь на заході України.

Особливий інтерес викликала подальша доля героїв виставки. Чим займаються ці молоді люди зараз? Про це учасники тренінгу також змогли дізнатися!

Також майбутні гіди працювали над власними стереотипами, вчились ставити себе на місце інших під час вправи «Зроби крок». Учасники обговорювали, що заважає людям просуватись «соціальними сходинками» – власна невпевненість, дискримінація, неувага суспільства до потреб окремих його груп та осіб, стереотипи оточуючих тощо.

«Ми самі ставимо собі кордони» – зауважив один з учасників вправи.

Передувало всьому цьому знайомство учасників між собою за допомогою створення особистого герба.

Учасники тренінгу вважають, що здобуті ними навички та знання стануть у нагоді не лише під час ведення екскурсії, а й у подальшому житті.

 

Тренінг проведено у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA, партнером якого у м. Кременчук є Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб».

Тренер – Мирослав Грінберг, Київський ОЦ «Простір толерантності»

Організація тренінгу – Олена Глазкова, КІПЦ «Єароклуб»

Фото – Олеся Мусієнко

Про місце та дати виставки можна дізнатися за посиланням


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижняipv6 ready