Виставка «Разом» в місті Рубіжне

2-3 березня 2016 року в місті Рубіжне на базі Рубіжанської спеціалізована школа I-III ступенів № 2 тренери Конгресу національних громад України та ГО Київський освітній центр «Простір толерантності»  Мирослав Грінберг та Олена Почаєвець провели підготовчий семінар для гідів виставки «Разом».

Під час дводенного тренінгу учні та учениці різних шкіл міста Рубіжне дізнавались більше про культурну багатоманітність України. За допомогою фотокарток з історичних стендів виставки «Разом» намагались визначити спершу що саме на них зображено. Впізнати Гоголя та Енштейна було досить легко, на відміну від Сергія Параджанова, Петра Григоренка або Петра Могили. Дуже цікавим для учасників було розбиратися в релігійних будівлях та знаходити характерні, унікальні особливості кожної з них. Мабуть релігійні питання викликали найбільшу зацікавленність, заставляли замислитись над, іноді незначними, та все ж таки відмінностями. Разом дійшли висновку, що часто лише на основі однієї фотокартки, або фрагменту, в умовах обмеженого доступу до більш змістовної інформації досить складно віднести ту чи іншу людину, подію або споруду до певної національності. Тренери відзначили кмітливість учасників семінару, які використовували усі можливі засоби для отримання додаткової інформації (пошук в інтернеті). 

Вправа «Зроби крок» викликала цікаві коментарі та думки щодо впевненості у просуванні вперед людей, різного соціального походження, з різними культурними особливосями, матеріальним положенням та ін. Майбутні гіди спробували поставити себе на місце деяких героїв нашої виставки, адеж ролі, підібрані тренерами, подекуди були списані саме на основі особистих історій. Дуже багато говорили про стереотипи та упередженне ставлення, яке формується на їх основі. Звідки беруться стереотипи, чому люди ними користуються, чи завжди вони бувать негативними? Також було приділено час для обговорення теми «Мови ворожнечі», та шкоди, яку завдає її використання. 

Безпосередньо екскурсії виставкою та підготовці власних екскурсій було приділено найбільше часу. Всі учасники мали змогу самостійно підготувати та провести презентацію декількох стендів виставки. Після чого отримували змістовні коментарі та побажання як від учасників так і від тренерів. Слід зазначити, що всі коментарі в подальому були враховані, а наступні презентації гідів були більш впевненими та структурованими. Також допомогли деякі вправи для набуття сміливості в роботі.

По завершенню були проаналізовані різні ризики та ситуації, які можуть статися під час проведення екскурсій. Хлопці і дівчата досить впевнено проговорювали можливі вирішення цих питань і було помітно, що це додавало їм впевненості та зменшило страх та тривогу.

Сьогодні, 9 березня 2016 року, вже відбулося відкриття виставка.

Екскурсії будуть проводитись з 9 по 23 березня 2016 року в Школі №2 за адресою вул.Кірова, 28

Захід реалізується Конгресом національних громад України та Київським освітнім центром «Простір толерантності» в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві, від енергії протесту до енергії творення» за фінансової підтримки посольства Королівства Великобританії

Фотограф Олександр Волчанський

 

 

 

 


Звіт «Простір толерантності»
Звіт Громадської організації «Київський освітній центр «Простір толерантності»

Фото тижняipv6 ready